Разлика помеѓу преработките на „Иван Перишиќ“

Додадени 116 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 27 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q161054 (translate me))
с
| cityofbirth = {{роден во|Сплит|}}
| countryofbirth = [[Хрватска]]
| currentclub = [[ФКВФЛ Волфсбург|Волфсбург]]
| clubnumber = 14
| position = [[Среден ред (фудбал)|Среден ред]]
| years3 = 2009-2011 | caps3 = 70 | goals3 = 31 | clubs3 = [[ФК Клуб Бриж|Клуб Бриж]]
| years4 = 2011-2013 | caps4 = 42 | goals4 = 9 | clubs4 = [[ФК Борусија Дортмунд|Борусија Дортмунд]]
| years5 =2013- | caps5 = 2 | goals5 = 0 | clubs5 = [[ФКВФЛ Волфсбург|Волфсбург]]
| nationalyears1 = 2011 | nationalcaps1 = 17 | nationalgoals1 = 1 | nationalteam1 = [[Фудбалска репрезентација на Хрватска|Хрватска]]
| pcupdate = 6 јануари 2012
 
== Титули ==
 
=== {{flagicon|Германија}} Борусија Дортмунд ===
*[[Бундеслига]] : 2011–12
[[Категорија:Фудбалери на ФК Борусија Дортмунд]]
[[Категорија:Фудбалери на ФК Сошо]]
[[Категорија:Фудбалери на ВФЛ Волфсбург]]
[[Категорија:Хрватски фудбалери]]