Разлика помеѓу преработките на „Бостон Селтикс“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
|imagesize = 120px
|конференција = [[Источна Конференција НБА|Источна Конференција]]
|дивизија = [[АтланскаАтлантска дивизија (НБА)|Атланска дивизија]]
|основан = 1946
|историја = '''Бостон Селтикс''' <br /> (1946–''сегашност'')