Разлика помеѓу преработките на „Комунистичка партија на Советскиот Сојуз“

с
Отстрането уредувањето на Elkost (разговор), вратено на последната верзија на Addbot
с (Отстрането уредувањето на Elkost (разговор), вратено на последната верзија на Addbot)
* од [[1925]] - Сојузна комунистичка партија (болшевци) (ВКП(б))
* од [[1952]] - Комунистичка партија на Советскиот сојуз (КПСС)
 
 
{{СССР-никулец}}
 
[[Категорија:КПСС| ]]
[[Категорија:Комунистички партии|СССР]]