Разлика помеѓу преработките на „Комунистичка партија на Советскиот Сојуз“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q79854 (translate me))
* од [[1925]] - Сојузна комунистичка партија (болшевци) (ВКП(б))
* од [[1952]] - Комунистичка партија на Советскиот сојуз (КПСС)
 
 
{{СССР-никулец}}
 
[[Категорија:КПСС| ]]
[[Категорија:Комунистички партии|СССР]]
1.158

уредувања