Разлика помеѓу преработките на „Евровизија 2004“

Додадени 2 бајти ,  пред 12 години
с
с (Бот Додава: sh:Eurosong 2004 Менува: ro:Concursul Muzical Eurovision 2004)
с (Бот Менува: az:2004 Avroviziya Musiqi Müsabiqəsi)
'''Евровизија 2004''' е одржана во Истанбул, Турција. На оваа Евровизија прв пат беше воведена полуфинална вечер. Полуфиналето се одржа на 12 мај, а финалето на 15 мај. Победи Украина претставувана од Ruslana со песната Wild dances.
 
[[az:2004 AvrovijnAvroviziya Musiqi Müsabiqəsi]]
[[bs:Eurovision Song Contest 2004]]
[[da:Eurovision Song Contest 2004]]
78

уредувања