Разлика помеѓу преработките на „Метропола“

Додадени 19.789 бајти ,  пред 7 години
Создадена страница со: '''Mетропола''' претставува многу голем град или урбано подрачје кој е значаен економ...
(Создадена страница со: '''Mетропола''' претставува многу голем град или урбано подрачје кој е значаен економ...)
(нема разлика)
6

уредувања