Разлика помеѓу преработките на „Crazy Little Thing Called Love“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
{{Цитат|„Crazy Little Thing Called Love“ ми одзема пет до десет минути. Го сторив тоа на гитарата, на која незнам баш добро да свирам, но тоа се покажа како добра работа бидејќи бев ограничен, знаејќи само неколку акорди. Тоа е добра стега бидејќи едоставно морав да пишувам во тесни рамки. Неможев да користам премногу акорди и поради тоа ограничување напишав добра песна, мислам.|Фреди Меркјури}}
 
Песната била напишана во чест на [[Елвис Присли]] од страна на Меркјури. Тапанарот на Квин, [[Роџер Тејлор]] во едно интервју, додал дека Меркјури ја напишал за десет минути додека се излежувал во бањата во хотелот Баернрихтчер Хоф во [[Минхен]] за време на еднаедно од нивните долги минхенски снимања.
 
Набргу откако ја напишал, Меркјури ја однел во студиото и им ја пуштил на Роџер Тејлор и [[Џон Дикон]]. Тројцата заедно со нивниот продуцент Мек ја снимиле во музичкото студио во Минхен. Целата песна наводно била снимена за помалку од половина час (иако Мек вели дека биле шест часа).
93

уредувања