Џон Едвард Греј: Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
 
{{zoologistзоолог|J. E. Gray}}
{{botanistботаничар|J.E.Gray}}
 
 
 
== Надворешни врски ==
{{Wikisource1911Enc|Gray, John Edward|Џон Едвард Греј}}
* {{cite DNB|wstitle=Gray, John Edward}}
* [http://www.rspb-walsall.org.uk/gray/index.htm Џон Едвард Греј, индиската барска чапја и Волсол] — РСПБ Волсол {{en}}
* [http://www.archive.org/search.php?query=creator%3A%22Gray%2C%20John%20Edward%2C%201800-1875%22 Дела од Џ.Е. Греј] — „[[Интернет-архив]]“ {{en}}
 
{{ОСНОВНОПОДРЕДУВАЊЕ:Греј, Џон Едвард}}
 
[[Категорија:Британски орнитолози]]
[[Категорија:Британски зоолози]]