Разлика помеѓу преработките на „Брајан Меј“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
с
с (корекции и дополнување)
 
==Ран живот==
Брајан Меј, единствено дете на Харолд и Рут Меј е роден во [[Хемптон, Лондон]] и го посетувал училиштето за граматика [[Hampton Gramar School]] (сегашно Hampton School). За време на овој период, го формирал неговиот прв бенд со пејачот и басист [[Тим Стафел]] наречен „1984“ по [[1984 (роман)|истоимениот роман]] на [[Џорџ Орвел]].
 
Тој го напуштил училиштето во Хемптон со десет оцени на О – основно ниво и три оцени на А – напредно ниво по физика, математика и применета математика. Тој студирал математика и физика во кралскиот колеџ во Лондон и се стекнал со почесна диплома за завршено високо образование.
93

уредувања