Разлика помеѓу преработките на „Валкан танц“

Нема измена во големината ,  пред 7 години
с
Додека му носи лубеница на Били(братучедот на Џони Кесл), Бејби е поканета на една од тајните забави на персоналот по работното време и го набљудува “валканиот танц” (т.е. Мамбото) за прв пат.Таа е заинтригирана од валканиот танц и добива краток импровизиран час.Подоцна,Бејби открива дека партнерката на Џони Пени Џонсон (Родес) е бремена од Роби Гулд (Макс Кантор) ,келнер кој е женкар и кој се забавува (и кој ја изневерува) сестрата на Бејби,Лиза.Бејби дознава дека Роби не планира да направи ништо во врска со бременоста (како што тој вели некои луѓе бројат/сметаат,некои не) па Бејби обезбедува пари од нејзиниот татко за да го плати нелегален абортус на Пени.Џејк се согласува да и ги даде парите на Пени и покрај нејзината таинственост во врска со тоа за што ќе бидат искористени заради довербата која Џејк секогаш ја имал во неа.Во нејзините обиди да помогне,Бејби исто така станува заменик-танчер на Пени за важна изведба на Шелдрјек,блиско одмаралиште каде што Џони и Пени настапуваат годишно.
 
Престојното шоу бара од Џони да ја подготвува Бејби да ја научи потребната рутина. Додека Џони ја учи Бејби да танцува се разгоруваат страстите и почнува романса да се развива. Нивната изведба на Шелдрок се одвива прилично добро ,иако Бејби е премногу нервозна за да го изведе подигнувањето што претставува кулминација на танцот.
Кога ќе се вратат во Келерман тие дознаваат дека нелегалниот абортус на Пени бил неуспешен оставајќи ја во очајничка болка.Бејби го доведува татко и да и помогне,но тој погрешно го толкува одговорот на Џони на прашањето додека ја лекува Пени со тоа што верува дека Џони е тој што ја забременил.
Откако Џони ќе направи краток говор за тоа како “Френсис” го направила подобар човек,тој и Бејби ја заслепуваат публиката со фантастичен танц на песната "(I've Had) The Time of My Life" која завршува со успешното дигање на Бејби за прв пат.
По танцот,Џејк му се извинува на Џони и му признава дека згрешил што го напаѓал дека ја вовлекол Пени во невоља.Џејк исто така ја фали Бејби за нејзиното танцување.Филмот завршува така што танцот продолжува и собата се претвара во ноќен клуб,каде што сите (вработени и гости) танцуваат заедно.
 
 
==Улоги==
93

уредувања