Разлика помеѓу преработките на „Crazy Little Thing Called Love“

Додадени 37 бајти ,  пред 7 години
==Верзијата на Двајт Јоакам==
Американскиот пејач на кантри музика Двајт Јоакам вклучил преработка на песната на неговиот албум од 1999 година [[Last Chance for a Thousand Years: Dwight Yoakam's Greatest Hits from the 90's]]. Преработката на Јоакам била издадена како сингл завршувајќи на 12-тото место на табелата за синглови во САД во 1999 година. Во времето на издавање на албумот, таа била искористена за телевизиска реклама за продавницата за облека [[ГАП]]. Музичкото видео било режирано од Јоакам.
 
== Наводи ==
{{наводи}}