Разлика помеѓу преработките на „Википедија:Селска чешма“

→‎Информација: ново заглавие
(→‎Информација: ново заглавие)
 
Пробувам да преведам страница од англиски на македонски. Го најдов црвениот линк на нашата википедија и видов дека не е преведена статијата. Е сега, според упатсвата за превод, го ископирав од англиската страница само инфобоксот откако стиснав едит, и ја ископирав на мојата страна со црвениот линк. Ги преведов само оние зборови кои треба и стиснав зачувај (поради тоа што претходно исто направив за друга статија и се беше во ред) ама не ми дава ништо, само празна страна како да не сум внел ништо. Линкот веќе не се води како да за него нема превод на македонски.Каде грешам?
 
== Информација ==
 
Треба да ги преведам Crazy little thing called love и These are the days of our lives од Квин. И се правам како што треба само не ми ја дава инфокутијата со сликичката од страната и тоа на двете песни. Дали се заштитени и ако се како да направам да се појават и кај мене. Итно ми е за испит. Благодарам
93

уредувања