Разлика помеѓу преработките на „Разговор со корисник:Vekip8“

(→‎Инфокутија: ново заглавие)
 
Здраво, во врска со твоето прашање на Селска чешма за тоа како се создава инфокутија, можам да ти кажам дека вообичаено користиме некоја веќе создадена инфокутија (кои ги има во голем број) или пак можеш да преземеш инфокутија од друго јазично издание и да ја преведеш. Кажи каков тип инфокутија ти треба, односно во која област, па можеби веќе има таква. Поздрав и пријатна работа --[[User:Ehrlich91|Ehrlich91]] <small>([[User talk:Ehrlich91|разговор]])</small> 13:42, 23 мај 2013 (CEST)
 
:Фала многу на брз одговор. :) Ми треба Инфокутија за вински сорти (како англиската: Infobox wine grape variety). Да напраам Шаблон:Инфокутија винска сорта, и внатре да ја преведам англиската верзија? [[User:Vekip8|Vekip8]] <small>([[User talk:Vekip8|разговор]])</small> 13:50, 23 мај 2013 (CEST)
1.224

уредувања