Разлика помеѓу преработките на „Валкан танц“

Додаден 1 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
| gross = $213,954,274
}}
 
'''''Валкан танц''''' е американски романтичен филм од 1987 година.Напишан од Еленор Бергштајн и во режија на Емил Ардолино,во филмот како главни улоги се појавуваат Патрик Свејзи и Џенифер Греј како и Синтија Родос и Џери Орбах. Приказната е драма за созревање, која го прикажува созревањето на една тинејџерка преку врска со инструктор по танц на кој таа налетува за време на семејниот летен одмор.
 
93

уредувања