Разлика помеѓу преработките на „Валкан танц“

Одземени 5 бајти ,  пред 7 години
 
==Улоги==
* [[Џенифер Греј]] како Френсис “Бејби” ХаусменХаусмaн
* [[Патрик Свејзи]] како Џони Кесл
* [[Џери Орбах]] како Д-р Џејк ХаусменХаусмaн
* [[Кели Бишоп]] како Марџори ХаусменХаусмaн
* [[Џејн Брукер]] како Лиза ХаусменХаусмaн
* [[Синтија Роудс]] како Пени Џонсон
* [[Џек Вестон]] како Макс Келерман
* [[Чарлс Колс]] како Тито Суарез
* [[Нил Џонс]] како Били Костецки
 
 
==Продукција==
93

уредувања