Разлика помеѓу преработките на „Скратеници во македонскиот јазик“

с (Отстрането уредувањето на 77.29.98.160 (разговор), вратено на последната верзија на Brest-bot)
:'''АСНОМ''' - ''Антифашистичко собрание на народното ослободување на Македонија''
:'''НОБ''' - ''Народноослободителна борба''
:'''ВМРО''' - ''Внатрешна Македонска Револуционерна Организација''јсиајдујдухд
:'''РМ''' - ''Република Македонија''
:'''САД''' - ''Соединети Американски Држави''
Анонимен корисник