Разлика помеѓу преработките на „Денови на искушение (филм)“

нема опис на уредувањето
== Награди ==
* 1966: 13 Ноемвриска награда за камерата во филмот за Киро Билбиловски
 
== Бисери ==
 
"- Го уриваш сево ова што го чиниме за Македонија!
 
- Македонија !?! Ги држиш цицките на Неда и мечтаеш за слободата на Македонија!
 
== Надворешни врски ==
Анонимен корисник