Разлика помеѓу преработките на „Миланска катедрала“

Одземени 114 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
| specifications = yes
| capacity =
| length = {{convert|157|метриm|стапкиft|0}}
| width = {{convert|92|метриm|стапкиft|0}}
| width_nave = {{convert|16.75|метриm|стапкиft|0}}
| height_max = {{convert|45|метриm|стапкиft|0}}
| dome_quantity =
| dome_height_outer = {{convert|65.5|метриm|стапкиft|0}} <!-- is this outer or inner height? -->
| dome_height_inner =
| dome_dia_outer =
| dome_dia_inner =
| spire_quantity =
| spire_height = {{convert|108.5|метриm|стапкиft|0}}
| materials = Градено со Кандољиа мермер
}}
182

уредувања