Разлика помеѓу преработките на „Суперспроводливост“

Додадени 308 бајти ,  пред 7 години
|-
| [[Тантал]] || 4,483 || -268,667
|-
| [[AuPb]] || 7,0 || -266,15
|-
| [[Олово]] || 7,193 || -265,957
|-
| [[Технициум]] || 11,2 || -261,07
|-
| [[MoN]] || 12,0 || -261,15
|-
| [[PbMo6S8]] || 15 || -258,15
|-
| [[K3C60]] || 19 || -254,15
|-
| [[Nb3Ge]] || 23 || -250,15
|-
| [[La2CuO4]] || 35 || -238,15
|-
| [[MgB2]] || 39 || -234,15
|-
| [[Cs3C60]] || 40 || -233,15
|-
| [[Bi2Sr2CaCu2O8]] || 92 || -181,15
|}
172

уредувања