Разлика помеѓу преработките на „Бактериски ендокардитис“

нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by d:Wikidata on d:Q82504)
{{без извори}}
{{медицинско предупредување}}
{{Infobox disease
| Name = Бактериски ендокардитис