Разлика помеѓу преработките на „Гавијал“

Нема измена во големината ,  пред 8 години
с
oтстранета Категорија:Рептили; додадена Категорија:Влекачи со помош на HotCat
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q17134 (translate me))
с (oтстранета Категорија:Рептили; додадена Категорија:Влекачи со помош на HotCat)
* {{en}} http://www.wii.gov.in/envis/crocodile/up.htm Заштитен статус на гавијалот во Индија
 
[[Категорија:РептилиВлекачи]]
[[Категорија:Крокодиловидни]]