Разлика помеѓу преработките на „Нос“

Одземени 7 бајти ,  пред 7 години
с
с (Bot: Migrating 119 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q7363 (translate me))
Под влијание на микроорганизми или разни хемиски неповолни дразби, доаѓа до зголемено лачење на мукус и до појава на [[кивавица]].
 
[[Категорија:РеспираторенСистем системза дишење]]