Разлика помеѓу преработките на „Дишник“

Одземени 7 бајти ,  пред 8 години
с
с (Bot: Migrating 60 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q175449 (translate me))
Исто така, во [[глава]]та, [[Граден кош|градниот кош]] или во [[Стомачна празнина|стомачната празнина]], дишниците може да се поврзани со [[Воздушно ќесе|воздушни ќесиња]]. Многу инсекти, како [[Скакулец|скакулците]], можат да ја контролираат циркулацијата на [[воздух]]от низ нив.
 
[[Категорија:РеспираторенСистем системза дишење]]
[[Категорија:Членконоги]]