Разлика помеѓу преработките на „Јазик (орган)“

Одземени 3 бајти ,  пред 7 години
с
с (Bot: Migrating 107 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q9614 (translate me))
Јазикот освен што учествува во [[ингестија]]та и мешањето на [[храна]]та, тој е сетило за вкус и орган за артикулација на [[говор]]от.
 
[[Категорија:ДигестивенСистем системза варење]]
[[Категорија:Мускулен систем]]
[[Категорија:Сетилен систем]]