Разлика помеѓу преработките на „Вартоломеј I Цариградски“

Нема измена во големината ,  пред 13 години
с
с (Бот Менува: ca:Patriarca Bartomeu I)
[[pt:Patriarca Bartolomeu I]]
[[ro:Bartolomeu I]]
[[ru:Варфоломей I (Патриархконстантинопольский Константинопольскийпатриарх)]]
[[simple:Patriarch Bartholomew I of Constantinople]]
[[sr:Васељенски патријарх Вартоломеј I]]
9.219

уредувања