Разлика помеѓу преработките на „Бранко Гапо“

Додадени 6 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 1 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3808794 (translate me))
| починал-причина =
| националност = [[Македонец]]
| познат = по режијата на: <br>[[Денови на искушение (филм)|Денови на искушение]] <br> [[Истрел (филм)|Истрел]]<br>[[Најдолгиот пат (филм)|Најдолгиот пат]] <br>[[Време, води (филм)|Време, води]]
| занимање = режисер
| сопружник =
Анонимен корисник