Разлика помеѓу преработките на „.et“

Одземени 56 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 71 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q40363 (translate me))
 
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
'''.et''' е [[државен код на главен интернет домен|главен Интернет домен]] за [[Етиопија]]. Со доменот управува Етиопската телекомуникациска корпорација.