Разлика помеѓу преработките на „Џибути (град)“

Додадени 95 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
 
<!-- Infobox begins -->
{{Infobox Settlement
[[Податотека:Djibouti_Port.JPG|thumb|left|Градското пристаниште]]
 
{{географија-никулец}}
 
{{Региони во Џибути}}
{{Главни градови во Африка}}
1.565

уредувања