Отвори го главното мени

Промени

Одземени 148 бајти ,  пред 6 години
с
Робот: Селам 8 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q7214166
 
[[Категорија:Земјоделство]]
 
[[bg:Жътва]]
[[cs:Žně]]
[[de:Getreideernte]]
[[fr:Moisson (agriculture)]]
[[gl:Seitura]]
[[it:Mietitura]]
[[ru:Жатва]]
[[qu:Qallchay]]