Разлика помеѓу преработките на „Региони во Нов Зеланд“

с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 28 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q216712 (translate me))
с
Советите се бираат со јавно гласање секои три години.
 
== Поврзано ==
== Видете исто така ==
* [[Територијални единици во Нов Зеланд]]
* [[Административна поделба на Нов Зеланд]]
* [[ЛистаСписок на градови во Нов Зеланд]]
 
== Наводи ==
 
 
{{Региони во Нов Зеланд}}
{{Regions of New Zealand}}
{{Административна поделба на Нов Зеланд}}