Разлика помеѓу преработките на „Витилиго“

Одземени 64 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (додадена Категорија:Кожни болести со помош на HotCat)
:*Косата може да побели, а белките на очите мозат да ја сменат бојата.
===Обратете се на лекар===
[[Податотека:1348363404 3Vitiligo.jpg|мини|лево|Мајкл Џексон - Славна личност којаВитилиго ималана витилигонозе]]
Ако промената на бојата на кожата е толку изразена што негативно влијае врз самодовербата и социјалните активности. Постојат многу начини на лекување што ожат да го намалат дејството на витилигото.
===Како да се препознае витилигото===
182

уредувања