Љубисав Иванов - Ѕинго: Разлика помеѓу преработките

с (Робот: Селам 1 меѓујазични врски во Википодатоци на d:q12285373)
 
Тој бил првиот претседател на [[Фудбалска Федерација на Македонија|Фудбалската Федерација на Македонија]] по осамостојувањето на [[Македонија]].
 
== Наводи ==
{{наводи}}
 
 
{{Македонија-политичар-никулец}}
{{DEFAULTSORT:Иванов, Љубисав}}
[[Категорија:Македонски политичари]]
[[Категорија:Кратовци]]
[[Категорија:Трновац]]
[[Категорија:Пратенички состав 1991-1994]]
[[Категорија:Пратенички состав 1994-1998]]
[[Категорија:Пратенички состав 1998-2002]]
[[Категорија:Пратенички состав 2002-2006]]
[[Категорија:Пратенички состав 2006-2008]]
[[Категорија:Пратенички состав 2008-2011]]
[[Категорија:Пратенички состав 2011-2015]]
[[Категорија:Политичари од СПМ]]
Анонимен корисник