Разлика помеѓу преработките на „Физичка величина“

Додадени 6 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 46 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q107715 (translate me))
с
:''Р'' — е ознаката за величината „моќност“
:42,3 &times; 10<sup>3</sup> — нејзината бројна&#768; вредност
:к — е ознака за [[SI-префикспретставка|десеткратната претставка]] „кило“, која одговара на 10<sup>3</sup>
:W — е ознаката за [[ват]], единица за моќност.