Разлика помеѓу преработките на „Шефилд“

Додадени 68 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 71 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q42448 (translate me))
с
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{| class="toccolours" border="0" cellpadding="2" cellspacing="1" style="font-size:0.95em; margin:1em 0 1em 1em; float:right;"
|- class="hrow"
|date=Nov 2011
}}
[[File:Sheffield_Cathedral_2001.jpg|right|thumb|КатедралаКатедралата во Шефилд]]
 
== Спортски настани ==
* [[Светско првенство во снукер]], во театарот „Крусибл“
 
== Збратимени градови ==
*[[Аншан]], Кина
 
== Надворешни врски ==
{{Commons categoryрв|Sheffield}}
* [http://www.sheffield.gov.uk/ ОфицијалноГрадски мрежно местопортал] {{en}}
 
{{никулец}}