Разлика помеѓу преработките на „Гласноговорник“

Додадени 845 бајти ,  пред 8 години
Создадена страница со: '''Портпарол''' (фр. ''porter'' носи, ''parole'' говор) е говорник од името на други - одговорно...
(Создадена страница со: '''Портпарол''' (фр. ''porter'' носи, ''parole'' говор) е говорник од името на други - одговорно...)
(нема разлика)