Шпре-Ниса: Разлика помеѓу преработките

Додаден 4.671 бајт ,  пред 10 години
Создадена страница со: {{Infobox District DE |name=Шпре-Ниса<br />Spree-Neiße |state=Бранденбург |capital=Форст (Лужица) |area=1.647,8 |Kreis...
Создадена страница со: {{Infobox District DE |name=Шпре-Ниса<br />Spree-Neiße |state=Бранденбург |capital=Форст (Лужица) |area=1.647,8 |Kreis...
(нема разлика)