Разлика помеѓу преработките на „Изабел Жефроа“

Додадени 44 бајти ,  пред 7 години
оф мори мајче
(оф мори мајче)
{{внимание}}
{{викификација}}
'''Изабел ЏефројЖефруа''' ({{lang-fr|Isabelle Geffroy}}) (родена на [[1 мај]] [[1980]] во Tours), попозната по прекарот Заз (''Zaz''), е француска пејачка која комбинира повеќе џез стилови, француско вариете, соул и акустика. Таа е позната по нејзиниот прв хит „Je veux“, од нејзиниот прв албум Zaz, издаден на 10 мај 2010.
 
== Почетни години ==
Анонимен корисник