Разлика помеѓу преработките на „ReLoad“

Додадени 3 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''''ReLoad''''' е седмиот студиски албум на [[хеви метал]] бендот [[Металика]]. Издаден бил во 1997, една година подоцна од ''[[Load]]''. Идејата на членовите беше да го направат ''[[Load]]'' двоен албум, но поради неможноста да снимат толку многу песни одеднаш, се решиле вториот дел од студиските сесии да излезе независно од првиот. Најпозната песна од тука е ''[[Fuel]]'', која воедно е и омилена на фронтменот [[Џејмс Хетфилд]] и е изведувана на секој настап во живо. Од останатите песни се издвојува и промотивниот сингл ''[[The Memory Remains]]'', додека другите нумери речиси никогаш не се изведувани на настап во живо.
 
== Список на песни ==