Квадрат (алгебра): Разлика помеѓу преработките

Одземени 47 бајти ,  пред 9 години
с
oтстранета Категорија:Цели броеви со помош на HotCat
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
с (oтстранета Категорија:Цели броеви со помош на HotCat)
* [[Степенување]] (експоненцијација)
 
[[Категорија:Цели броеви]]
[[Категорија:Теорија на броевите]]
[[Категорија:Елементарна аритметика]]