Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додадени 82 бајти ,  пред 6 години
[[Податотека:BorisTrajkovski1.jpg|thumb|right|150px|Вториот претседател на Македонија, [[Борис Трајковски]]]]
;Родени
* [[Атанас Ансаров]], македонски револуционер.
* [[Атанас Џолев]], македонски револуционер.
* [[Христо Џолев]], македонски револуционер.