Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додадени 375 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
 
== Општествени институции ==
 
== Администрација и политика ==
 
== Културни и природни знаменитости ==
 
* [[Моноспитовско Блато]]
* [[Моноспитовски лозја (Банско)|Моноспитовски лозја]], некропола од доцноантичкото време<ref>[[Димче Коцо|Коцо, Димче]] (1996). ''Археолошка карта на Република Македонија''. Скопје: МАНУ. ISBN 9789989101069</ref>.
 
== Редовни настани ==
 
== Иселеништво ==
== Наводи ==
 
{{наводи}}
== Надворешни врски ==