Разлика помеѓу преработките на „Моноспитово“

Додаден 231 бајт ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 5 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q3085462 (translate me))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Инфокутија за село во Македонија|
| слика мапа=
| година= 2002
| поштенски број=
| надморска височина=215
| lat_dir=N | lat_deg=41 | lat_min=24 | lat_sec=56
| lon_dir=E | lon_deg=22 | lon_min=45 | lon_sec=12
}}
'''Моноспитово''' е село во [[Општина Босилово]], во околината на градот [[Струмица]].
 
{{Мак-никулец}}
 
== Географиja и местоположба ==
 
Моноспитово се наоѓа во југоисточниот дел на [[Република Македонија]]. Од најблискиот град [[Струмица]] е одалечен 10 километри.
 
Надморската височина во селото е 215 метри.
 
== Историja ==