Разлика помеѓу преработките на „Јаглехидрат“

Додадени 4 бајти ,  пред 7 години
с
нема опис на уредувањето
с (Bot: Migrating 97 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q11358 (translate me))
с
{{Без извори|датум=октомври 2009}}
[[Податотека:starchy-foods..jpg|thumb|[[Житарици|Житните]] производи се богат извор на комплексни јаглехидрати.]]
'''Јаглехидратите''', уште познати и како '''глициди''' или '''шеќери''' се [[Органско соединение|органски соединенија]] чијашто [[молекула]] е изградена од трите [[биогени елементи]]: [[јаглерод]], [[водород]] и [[кислород]]. Имаат општа [[хемиска формула]] C<sub>n</sub>(H<sub>2</sub>O)<sub>n</sub>. Тие се универзална и мошне битна состојка на сите живи [[Организам|организми]]. Карактеристично за јаглехидратите е што можат да се сврзат со други органски материи и да градат [[Комплекс (хемија)|комплекси]] (со [[протеинбелковини]]итете градат [[гликопротеингликобелковини]]и, со [[липид]]ите градат [[гликолипид]]и и слично).
 
Во [[клетка]]та, јаглехидратите се јавуваат како главен извор на [[енергија]], а претставуваат и важен градбен материјал на клеточните структури и лесно можат да се складираат како резервни материи. Се среќаваат во два вида: