Разлика помеѓу преработките на „Марија II“

Одземени 86 бајти ,  пред 8 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
| image = Queen Mary II.jpg
| succession = [[Список на англиски монарси|Кралица на Англија]], [[Список на шкотски монарси|Шкотска]] и [[Список на ирски монарси|Ирска]]
| moretext =
| moretext = ([[Style of the British sovereign#Styles of English and Scottish sovereigns|more...]])
| reign = 13 февруари 1689 – 28 декември 1694
| coronation = 11 април 1689