Список на холандски монарси: Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[проверена преработка][проверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
|-
|| [[Податотека:Juliana 1963.jpg|100п|Кралицата Јулијана]]
|| '''[[Јулијана (кралица на Холандија)|Јулијана]]'''
|| [[4 септември]] [[1948]]
|| [[30 април]] [[1980]]
|-
|| [[Податотека:Koningin Beatrix in Vries.jpg|100п|Кралицата Беатриса]]
|| '''[[Беатриса (кралица на Холандија)|Беатриса]]'''
|| [[30 април]] [[1980]]
|| [[30 април]] [[2013]]
|| <center>—</center>
|| досега: {{изминато време|1980|04|30}}
|| {{роден на и возраст|1938|01|31|df=y}}
|| <center>—</center>
|-
|| [[Податотека:Willem-Alexander, Prince of Orange.jpg|100п|Кралот Вилем Александар]]
|| '''[[Вилем-Александар]]'''
|| [[30 април]] [[2013]]
|| <center>—</center>
|| досега: {{изминато време|2013|04|30}}
|| {{роден на и возраст|1967|4|27|df=y}}
|| <center>—</center>
|}