Разлика помеѓу преработките на „Шлески јазик“

Одземени 53 бајти ,  пред 7 години
нема опис на уредувањето
{{Без извори|датум=август 2010}}
{{About|јазик од западнословенската група јазици|јазикот од германска група|Шлезиски германски јазик}}
{{Инфокутија за јазик