Социјалистичка Република Словенија: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[проверена преработка][непроверена преработка]
с (Bot: Migrating 33 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q211092 (translate me))
Нема опис на уредувањето
| знаме = Flag of SR Slovenia.svg
| грб = SR Slovenia coa.png
| мапа= MapSFRY of the republics of Yugoslavia mkSlovenia.svgpng
| главен град = [[Љубљана]]
| јазик = [[словенечки јазик|словенечки]]
242

уредувања