Разлика помеѓу преработките на „А1 телевизија“

Додадени 118 бајти ,  пред 6 години
нема опис на уредувањето
(Одбиена последната промена во текстот (од 31.11.105.163) и вратена ревизијата 2935566 на Addbot)
}}
'''А1 Телевизија''' е поранешен приватен [[електронски медиум]] во [[Република Македонија]]. Иако првите новинари биле дојдени главно од [[Македонско радио]], оваа телевизиска куќа создала свој кадар, кој се одликувал со препознатлив репортерски стил. Првиот сигнал го телевизијата го добила на [[20 јануари]] [[1993]] година, а национална концесија добила во [[2001]] година. А1 Телевизија пред нејзиното затварање била една од најгледаните телевизии во [[Република Македонија]].
Во 2012 година започна со работа и интернет верзијата на А1, А1он.мк
 
А1, особено со информативната програма, придонесе и во промоцијата и во заштитата на човековите права, во поддршка на ненасилно разрешување на конфликтите, особено на [[Воен конфликт во Македонија, 2001|конфликтот во Македонија во 2001]] година, во воспоставување на фер и демократски изборни процеси.
Анонимен корисник