Разлика помеѓу преработките на „Хемија“

Додадени 72 бајти ,  пред 7 години
с (Отстрането уредувањето на 217.16.91.94 (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тивер...)
=== Енергија ===
{{main|Енергија}}
Енергијата ја дава Емилија Бимбилоска.
 
== Поддисциплини ==
Анонимен корисник