Разлика помеѓу преработките на „Папуа (регион)“

Одземени 302 бајти ,  пред 7 години
с
Bot: Migrating 12 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1400582 (translate me)
с
с (Bot: Migrating 12 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q1400582 (translate me))
 
[[Категорија:Региони во Папуа Нова Гвинеја]]
 
[[als:Papua (Region)]]
[[de:Papua (Region)]]
[[en:Papua Region]]
[[es:Región de Papúa]]
[[fa:ناحیه پاپوآ]]
[[fr:Région Papouasie]]
[[id:Region Papua]]
[[it:Regione di Papua]]
[[ja:パプア地方]]
[[pt:Região de Papua]]
[[ru:Папуа (регион)]]
[[uk:Папуа (регіон)]]